Vinařství Thaya křížek zavřít
THAYA

Úspěch v Národní soutěži vín – oblast Morava – podoblast Znojemská 2022


Získali jsme 5 zlatých a 3 stříbrné medaile. Naše Veltlínské zelené Premium 2020, Pinot blanc Premium 2020 a Chordannay Apri 2019 byli nejlépe hodnocenými víny v dané odrůdě.

O výsledku rozhodlo 8 komisí složených z vinařských odborníků, kteří hodnotili 25. srpna v Centru Excelence ve Valticích 374 přihlášených vín od 49 vinařů a vinařství. Z nich získalo 11 velké zlaté, 94 zlaté a 15 stříbrné medaile. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 340 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z Velkopavlovické, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Výstava vín pro veřejnost

Vína hodnocená v Národní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti se zájemcům představily v sobotu 3. září od 10 do 21 hodin v prostranství u rotundy sv. Kateřiny ve Znojmě, v rámci Festivalu znojemských vín, který organizuje spolek VOC Znojmo.

Znojemská vinařská podoblast vděčí za svá chuťově plná a svěží aromatická bílá vína ideálním přírodním a klimatickým podmínkám. Studené větry z nedaleké vrchoviny spolu s termoregulačním vlivem řek dávají znojemským vínům nezaměnitelnou kořenitou chuť. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny sice zrají pomaleji, ale zato si uchovávají aromatické látky a dosahují vysoké jakosti. Nejlepších výsledků zde vinaři tradičně dosahují s Veltlínským zeleným, Ryzlinkem rýnským, Müller Thurgau a Sauvignonem. Červené barvy hájí zejména Svatovavřinecké a Frankovka.

Sdílet článek

Mohlo by se vám taky líbit

a glass of wine sitting on top of a wooden table
04.09.2022

THAYA otevírá svůj nový komplex

Nedaleko Znojma, v blízkosti rakouských hranic v obci Havraníky vyrostl osobitý komplex vinařství.

a hand holding a glass of wine
05.09.2022

Úspěch v Národní soutěži vín

Úspěch v Národní soutěži vín - oblast Morava - podoblast Znojemská 2022

Vinařství Thaya křížek zavřít
OZVĚTE SE NAPŘÍMO

+420 544 230 112

restaurace@thayagastro.cz

NEBO VYPLŇTE REZERVAČNÍ FORMULÁŘ

Děkujeme za vyplnění formuláře.
Ozveme se Vám co nejdříve.
Vinařství Thaya křížek zavřít
Reklamační řád